+3 8 096 212 40 71
+3 8 093 748 59 01
+3 8 044 383 39 54
tourclub.ternopil@gmail.com


ДНІСТЕР

ЧЕРЕМОШ

ПІВДЕННИЙ БУГ

  UA  RU
Реклама // Наші партнери

Рафтинг в Україні  

Рафтинг в Україні

Рафтинг-тури

Корисна інформація

Спорядження для рафтингу

Фотогалерея
 

 

 

 

Цікаві місця Гуцульщини

Карпатські гори - це не тільки траси для катання чи ріки для рафтингу. Після кількох днів активного туризму, коли м’язи просять про відпочинок, можна культурно збагатитись і відкрити для себе щось нове. Життя у популярних містечках, як Яремча і Буковель крутиться навколо сервісу і туристів, відповідно і рівень цін там високий. Тому за живою культурою, доступнішим житлом і сільською романтикою їдь в Ворохту або Микуличин, а звідти вже роби вилазки в околиці, в тому числі в Буковель або Яремчу.

Оточені горами - двохтисячниками, містечко Верховина та прилеглі села започаткували справжній осередок гуцульської культури і колориту. Гуцул - це волелюбний український горець, який живе серед гір, овець та містичних вірувань, але водночас не цурається пишного одягу і любить покрасуватись перед сусідами. Тому в кожного гуцула, обов’язково, є куртка прикрашена кольоровими помпонами та золотом, і хатина повна вишитих рушників і хитромудрих різьблених візерунків. Ну і куди ж справжній гуцул без своєї люльки і повстяного капелюха? Якщо тебе цікавить історія і побут цієї народності, легенди на місцевому говорі від екскурсовода, який частенько є і власником, місцевим жителем і гуцулом в одній особі, чи просто хочеться сфотографуватись у традиційному  капелюсі та безрукавці – кептарі заглянь у місцеві музеї-Приватний музей Романа Кумлика (вул. І. Франка, 35) у Верховині, тут крім автентичних гуцульських предметів побуту, зібрана  багата колекція музичних інструментів. За культурними артефактами їдь в село Криворівня (7 км від Верховини), де діє цілих 14 (!) Музеїв. «Гуцульська хата-гражда» та історико-культурний музей в будівлі школи - обов'язкова частина програми кожного порядного туриста. В селі Ільці, що зовсім недалеко від старту рафтингу на річці Чорний Черемош, не забудь заглянути в музей-садибу поетеси Галинки Верховинки. Поетеса, з великою любов’ю до рідної культури і слова, організувала цей міні-музей гуцульської культури і особисто проводить екскурсії та майстер – класи.

Криворівня у минулому була богемним і культурним центром західної України, який відвідували відомі письменники та громадські діячі того часу - Іван Франко, Леся Українка зі своєю подругою Ольгою Кобилянською, Осип Маковей, Василь Стефаник та Михайло Коцюбинський. Криворівня стала декорацією для фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Місцеві старожили ще пам’ятають дні коли їх село перетворилось на справжню кіностудію і досі розповідають бувальщини про акторів фільму. Щоб перейнятися атмосферою та надихнутись місцем сили самого Параджанова - зайди в музей «Тіні забутих предків» і літературно-меморіальний музей Івана Франка.

Якщо для тебе хенд мейд не просто слово, а речі ручної роботи запалюють вогник в очах заглянь у село Яворів, де місцеві майстрині вручну тчуть «ліжники» - плетені покривала з овечої вовни. Тут ткацтво передавалось у спадок від матері до дочки, від бабусів та дідусів - внуками, в школі вивчали ліжникарство і навіть здавали по ньому обов'язковий залік. Сьогодні, з розвитком технологій, плетені вручну покривала все рідше використовують в побуті, але місцеві майстрині модернізували свій продукт і почали шити з нього плащі, пальто і куртки. Щоб долучитись до стародавнього гуцульського мистецтва чи купити оригінальний подарунок мамі чи бабусі сміливо їдь в Яворів (21 км від Верховини, ходить автобус). У центрі народної творчості «Гуцульська ґражда» можна взяти участь в майстер-класі.

Два найдовших в Україні віадука (100 і 130 метрів) з'явилися в Ворохті в австро-угорські часи. Незважаючи на свій похилий вік, вони до сих пір допомагають поїздам підніматися на схили гори. Старовинні, могутні стовпи віадуків на фоні гірських краєвидів вражають своєю величчю. Туристична база «Заросляк» в Ворохті - стартова точка для гірських походів на найближчі гори Шпиці і Кукул, і до головної горі Чорногірського хребта - Говерли. Якщо після рафтингу в тебе ще залишилось багато сил і спрага до нових пригод сміливо підкорюй  гору Шпиці (1863 м) з озером Несамовите (1750 м) і / або вершину Кукул. Щоб підкорити ці вершини, вистачить і одного дня. Маршрут до озера добре промаркований, так що заблукати тобі навряд чи вдасться. З озером Несамовите пов'язано багато легенд, кожна з них ніби натякає, що купатися в крижаних (навіть влітку) водах високогірного водойми не слід, але багатьох туристів це не зупиняє.

 Ще одним  цікавим місцем Ворхти є девяностометровий трамплін для екстремальних тренувань, що з'явився тут в 30-і роки минулого століття, коли Ворохта була частиною Польщі. Останні років двадцять він стоїть без діла, не дивлячись на періодичні спроби його «перезапустити». Якщо потрапиш сюди щоб зробити кілька цікавих фотографій, заглянь на гуцульський ринок поруч з трампліном, де продається все, що гріє душу туриста: традиційні сири, мед, гриби, ягоди і вовняні шкарпетки.У маленькій гуцульської пивоварні «Микуличин» (с. Микуличин, вул. Грушевького, 68б) варять пиво вже 15 років: світле, темне, медове, пшеничне і житнє. Крім нього тут можна спробувати справжній карпатський мед, домашні сири і накупити натуральної «пивної» косметики. Візит в пивоварню можна поєднати з прогулянкою до 15-метрового водоспаду Женецький (Гук), який не пересихає навіть влітку.

Гуцульський край, який заховався на схилах Карпатських гір, багатий на культурні та гастрономічні відкриття. Приїжджаючи в Прикарпаття на рафтинг, приділи час, щоб надихнутись місцевим колоритом, помилуватись краєвидами і набратись внутрішнього спокою.  І на кінець, якщо тобі десь на схилах хребтів трапиться колиба - маленький дерев'яний будиночок, обов’язково заглянь, щоб прикупити місцевих смаколиків. Влітку в колибах живуть гуцули-чабани, які пасуть в околицях корів, овець і кіз і тут же готують сири - бринзу, будз і вурду.