+3 8 096 212 40 71
+3 8 093 748 59 01
+3 8 044 383 39 54
tourclub.ternopil@gmail.com


ДНІСТЕР

ЧЕРЕМОШ

ПІВДЕННИЙ БУГ

  UA  RU
Реклама // Наші партнери

Рафтинг в Україні  

Рафтинг в Україні

Рафтинг-тури

Корисна інформація

Спорядження для рафтингу

Фотогалерея
 

 

 

 

Цікаві місця Дністровщини

В школі вчитель розказував нам жартівливу легенду про походження назви річки: «Коли ще не було календарів, селяни, які жили біля річки, відзначали на прибережному піску дні. Після розливу річки, вода змила символічні позначки людей. Селяни здивувались: «Хто ж саме дні стер?», після цього річку так і прозвали Дністер. Походження назви  має кілька варіантів, та не меншої уваги заслуговує ряд культурних і природних пам’яток, які розташувались поблизу Дністра.

Найцікавішою, наймальовничішою ділянкою Дністра є його відрізок у 250 км від гирла Золотої Липи до гирла Збруча – так званий Дністровський каньйон. Дністер тече по каньйоноподібній долині, утворюючи звивистий шлях з багатьма поворотами. Природа Дністровського каньйону своєрідна та неповторна. Щоб краще оглянути цікаві місця та насолодитись краєвидами, вибирай подорож Дністром на плавальних засобах. З води краще видно унікальні відслонення гірських порід, тому сплавляючись на  катамарані, їх можна роздивитись зблизька чи зробити зупинку біля цікавого місця. На території Національного  природного парку «Дністровський каньйон»  відомо близько 50 великих і малих печер. Серед них одні з найдовших в світі: Оптимістична (233  км), Озерна (134 км). Окрім печер тут також багато історичних природніх пам’яток нерукотворного характеру і просто чудових та незвичних краєвидів. Щоб не бути голослівними далі ми перечислимо декілька вартих уваги місць в каньйоні.

На березі Дністра (Тернопільщина) знаходиться палац маршала Галицького сейму, графа Станіслава Бадені. Ця літня графська резиденція є зменшеною копією цісарського палацу у Відні. Палац двоповерховий, прикрашений різноманітними барельєфами та фігурними елементами декору. Стіні палацу пережили багато історичних потрясінь і, нажаль, зараз знаходять у аварійному стані.

Порада: Палац знаходиться в очікуванні реконструкції і закритий для відвідувачів. Але зовнішнє оформлення будівлі варто побачити і прогулятись навколишнім парком.

Біля села Берем'яни височіє гора, яка заворожує красою та незвичністю своїх краєвидів. Відслонення порід девонського геологічного періоду, яким вже близько 400 млн. років,  надають горі характерного червонуватого забарвлення. Це найтепліше Місце в каньйоні, де сніг не лежить більше двох днів навіть під час найсуворіших зим, тому багато рідкісних і теплолюбних жителів каньйону облюбували це місце.

Порада: З вершини Червоної гори відкривається чудова панорама на  Дністровський каньйон.

Джуринський водоспад вважається найвищим рівнинним водоспадом України, і не дарма, бо вода спадає з висоти шістнадцяти метрів і створює вражаючу картину на фоні лісового ландшафту. Звук падаючої води настільки голосний, що розчути щось крім водоспаду дуже складно.  На схилах водоспаду  можна отримати курс природного гідромасажу.

Порада: Поруч також є невеликий лісовий водоспад «Дівочі сльози» і печера Відлюдника у скелі, де у 30-х роках ХХІ століття жив самітник.

Заліщики - це невеличке містечко, яке лежить у мальовничій долині на лівому березі Дністра у південно-західному Поділлі. Заліщики розташувались, як середньовічна фортеця, на власному півострові охоплена хвилями Дністра. Місць з подібною географією у світі нараховується всього лише два: підкова Мармурового каньйону в США та Мозель у Франції. Місто славиться середземноморським кліматом та теплою зимою. Майже у кожній садибі жителі вирощують помідори і перець на продаж, тому заліщицька городина продається на ринках всієї західної України.

Порада: найкраще місце, щоб зазнимкувати панораму міста це нерукотворний оглядовий майданчик у селі Хрещатик на протилежній стороні Дністра.

Кам’янець-Подільський - це туристична перлина західної України. Нікого цим вже не здивувати, багато хто відвідував цю фортецю або як мінімум бачив десятки фотографій. Тому, якщо для тебе Кам’янецька фортеця не новинка, зверни увагу на цікаві місця поблизу міста. Наприклад, Бакота - це озеро, яке утворилося на місці затопленого села під час будівництва Дністровської ГЕС. Окрім прекрасних пейзажів можна оглянути унікальний скельний монастир та незвичайну церкву.

Порада: плануючи свою подорож до Бакоти обов’язково запасіться їжею, бо поблизу немає магазинів. Якщо ви любите рибалити - захопіть з собою вудочку. Місцеві кажуть, що тут можна впіймати сома або ляща.