+3 8 096 212 40 71
+3 8 093 748 59 01
+3 8 044 383 39 54
tourclub.ternopil@gmail.com


ДНІСТЕР

ЧЕРЕМОШ

ПІВДЕННИЙ БУГ

  UA  RU
Реклама // Наші партнери

Рафтинг в Україні  

Рафтинг в Україні

Рафтинг-тури

Корисна інформація

Спорядження для рафтингу

Фотогалерея
 

 

 

 

Рафтинг в Україні

Якщо звернутись  до історії, то можна прослідкувати досить багате і значне коріння цього новомодного виду спорту.  В древні часи, коли тільки починалось освоювання водних просторів, нашим предкам довелось навчитись триматись на плаву, вправно маневрувати між річковим камінням і не дозволити судну перевернутися. А в гірській місцевості сплав взагалі був основою для пересування, транспортування лісу та дослідження нових територій. Сьогодні такий сплав перетворився в екстремальний спорт.

Сучасний сплав знайшов десятки варіацій та поєднався з іншими видами активного відпочинку. Окрім сплавляння учасники можуть відвідати історичні місця, порибалити, або попрактикуватись у фотографії чи відеозйомці. Рафтинг спрямований на всі групи туристів різного віку і рівня фізичної підготовки. Починаючи зі спокійної прогулянки всією сім’єю по мальовничій річці до бурхливого подолання річкових потоків і порогів з надійним напарником. Цей активний відпочинок чудово поєднує в собі фізичні навантаження і нетрадиційну екскурсію по природним красотам.

До того ж, сплавляння на рафті підходить ідеально для новачків в екстремальному туризмі. Якщо, скажімо, управління катамараном або байдаркою при сильному потоці осилять не всі, то з рафтингом справи йдуть легше.  Для новачків і тих, хто некомфортно відчуває себе вперше на воді, рафт має велику перевагу в тому, що на судні під час сплавляння знаходиться досвідчений інструктор. Його задача полягає в керуванні рафтом та координацією роботи всієї команди. Тому, саме такий вид сплавляння можна вважати найбезпечнішим для новачків. Рафт, на відміну від плота, має більш витягнуту форму, яка робить його маневреним  і легким у керуванні. З часом в конструкцію рафтів вносились зміни: підняли ніс, для кращої прохідності порогів, зміцнили корпус, зробили кріплення для ніг на днище. Матеріалом для рафтів зазвичай слугує багатошаровий полівінілхлорид.

Український рафтинг ще зовсім молодий і ще офіційно не визнаний вид спорту. Хоча сплав по річках України здійснюється вже не перший рік, але тільки в останні кілька років рафтинг почав набирати популярність. Гарячою порою для цього екстремального спорту є весна, а на травневі свята взагалі пік туристичного сезону. Багато людей користають цим часом щоб відпочити від робочих буднів і вхопити свою часточку адреналіну. Найпопулярнішим справедливо вважається рафтинг в Карпатах. А тури «Рафтинг на Чорному Черемоші» замовляються за кілька місяців до початку сезону. Рафтинг в цій зоні відноситься до 2 і 3 рівня складності, а навесні починається самий бум як і для новачків так і для досвідчених рафтерів. Сезон відкривається в середині березня і триває до жовтня.

Рафтинг на Черемоші — це вже ціла спортивна подія для України. Тут проводиться «Кубок Черемошу», на який приїжджають українці та жителі країн СНД. Відрізок Чорного Черемошу від селища Дземброня до села Красник давно облюбували всі поціновувачі екстриму. На цьому шляху рафтерам належить обійти пороги під назвою Дземброня, Дідів Лікоть, Біла Кобила, Гучок та Гук. Як і на гірськолижних курортах, траси діляться на кілька рівнів складності, тому кожен знайде тут для себе маршрут по силам.