+3 8 096 212 40 71
+3 8 093 748 59 01
+3 8 044 383 39 54
tourclub.ternopil@gmail.com


ДНІСТЕР

ЧЕРЕМОШ

ПІВДЕННИЙ БУГ

  UA  RU
Реклама // Наші партнери

Рафтинг в Україні  

Рафтинг в Україні

Рафтинг-тури

Корисна інформація

Спорядження для рафтингу

Фотогалерея
 

 

 

 

Що потрібно знати про гідрокостюм?

При підготовці до рафтингу у багатьох виникає питання: чи насправді потрібний гідрокостюм, мовляв, що все-таки учасники сплавляються по річці, а не купаються в ній. Насправді, головним фактором при виборі між гідрокостюмом та купальниками є температура води в річці. Найяскравіший рафтинг припадає якраз на період весняного паводку, в пік танення снігу в горах. Вода в річці в цей час крижана, температура рідко підіймається вище 6-8 градусів. Тому, всі інструктори і бувалі рафтери, обов’язково беруть з собою на сплави гідрокостюми, щоб підтримувати температуру тіла і захищати шкіру від зовнішніх факторів.

Зараз на ринку спорядження для рафтингу широко представлені гідрокостюми двох типів - сухі і мокрі. Сухий гідрокостюм зроблений з тонкої прорезиненої тканини, яка не пропускає воду і забезпечує не тільки теплоізоляцію, але і повну гідроізоляцію тіла. Такий костюм вартує дорожче у порівнянні з гідрокостюмів мокрого типу, і  вимагає дбайливішого відношення, так як навіть маленька дірочка може зробити його непридатним для використання. Для більшого збереження тепла такий гідрокостюм радять одягати поверх термобілизни. До мокрого типу відносять костюми з пористого еластичного неопрену. Принцип роботи теплоізоляції неопрена побудований на основі роботи термоса. Вода, яка потрапила в пори неопрена, по-перше, нагрівається теплом вашого тіла, а по-друге, утримуючись в порах, перешкоджає притоку нової холодної води. Причому, чим тонший неопрен, тим відсоток гідроізоляції менший.

Також важливо пам’ятати, щоб досягнути максимального ефекту від використання гідрокостюму, потрібно правильно підібрати розмір і переконатись, що він щільно прилягає до вашого тіла. Замалий костюм сковуватиме рухи, особливо під час веслування, а великий костюм не забезпечить "ефекту термоса" і тільки знизить температуру тіла. Переглядаючи можливі варіанти можна звернути увагу, що існують гідрокостюми з різною довжиною рукавів та штанів. Для весняного рафтингу, особливо на катамарані чи рафті, коли холодна вода може потрапити у плавзасіб, варто вибрати гідрокостюм з довгими штанинами до щиколотки. Що ж до верхньої частини гідрокостюма, вона може бути як з довгими рукавами, так і зовсім без рукавів - у вигляді майки. На верх ще можна накинути легку куртку з водонепроникної тканини, яка практично не сковує рухів при веслуванні. Що ж до цілісного неопренового костюму йому надають перевагу ті, хто займається різними видами водного спорту. Він універсальний, як для рафтингу, так і для віндсерфінгу, кайтингу і снорклінгу.

При виборі гідрокостюму також варто звернути увагу на товщину неопрену. Оскільки, з одного боку, чим товстіший матеріал у гідрокостюма, тим тепліше буде себе почувати весляр. Та ось гребти в ньому не дуже комфортно, адже грубий неопрен може сковувати рухи. Тому, чим тонший гідрокостюм, тим менше його відчуваєш на собі, і тим легше в ньому гребти. Але варто зазначити, що у такому гідрокостюмі довго перебувати в холодній воді не варто, бо він швидко втрачає свої властивості. Як показує досвід, саме 3 міліметровий неопреновий гідрокостюм - це золота середина для рафтингу. Така товщина мінімально обмежує рухи і дозволяє деякий час безпечно перебувати в холодній воді.

Також при виборі неопренового костюма для рафтингу варто звернути увагу на шви, якими скріплений костюм. У дешевих моделях вони наскрізні і відповідно можуть пропускати воду. У більш дорогих гідрокостюмах неопрен не тільки прошивають, а й проклеюють по швах, що забезпечує додаткову гідроізоляцію. Інша дуже важлива деталь гідрокостюма для рафтингу -  це додаткові накладки на колінах. Оскільки, ця частина гідрокостюму найбільше піддається механічному впливу і зносу у туристів-водників. Особливо при сплаві на катамаранах, де задіяна колінна посадка, і де відбувається постійний контакт між коліном і балоном плавзасобу.

Для новачків, і тих хто не збирається займатись водним спортом на постійній основі, не потрібно одразу купувати гідрокостюм. Для початку його можна орендувати за невелику платню у тур-фірм, які займаються організацією рафтингу чи активного відпочинку. А з часом, якщо цей активний вид спорту затягне вас повністю, можна задуматись про придбання особистого гідрокостюму.