+3 8 096 212 40 71
+3 8 093 748 59 01
+3 8 044 383 39 54
tourclub.ternopil@gmail.com


ДНІСТЕР

ЧЕРЕМОШ

ПІВДЕННИЙ БУГ

  UA  RU
Реклама // Наші партнери

Рафтинг в Україні  

Рафтинг в Україні

Рафтинг-тури

Корисна інформація

Спорядження для рафтингу

Фотогалерея
 

 

 

 

На чому сплавляємось

Катамарани - класичні судна для сплаву, які широко використовуються на пострадянському просторі. З точки зору особливостей конструкції це два надутих балони з міцного ПВХ, з'єднані металевим каркасом. Бувають 2-8-місні. Катамарани традиційно дещо швидші за рафти і можуть долати складні перешкоди. Ми використовуємо катамарани зі спортивною канойною посадкою "на колінах", оскільки тільки така позиція забезпечує достатню безпеку сплаву та зручність управління, хоч і не є такою комфортною, як на рафті. Катамарани на відміну від рафту не налітають на хвилю, а пробивають її, занурюючись разом з веслувальниками у воду. На кожному катамарані є інструктор.

Туристичний шестимісний катамаран "Помідор" Спортивний чотиримісний катамаран "Аморик" Катамаран "двійка"

Рафти - популярні судна для сплаву по гірських річках. Бувають 6-8-місні. Виготовлені з міцного матеріалу ПВХ. Рафти зручні в керуванні, в них зручно сидіти (на надувних бортах), вони безпечні і з них практично неможливо вилетіти в річку. Сучасні рафти стійкі до зносу та пошкодження, матеріал витримує ковзання по камінню, удари об берег тощо. Гребців рафта відчутно розхитує на валах. В малу воду цікаво сплавлятись на напівспущених рафтах. На кожному рафті є інструктор.

Семимісний рафт Дев'ятимісний рафт

Байдарки - це двомісні надувні човни. Безпосередня близкість до води забезпечує повний спектр гострих відчуттів навіть в низьку воду. Байдарки відносно легко перевертаються, тому сплавлятись в них можна лише після серії відповідних тренувань та в гідрокостюмах.  Байдарки завдяки їх маневреності зручно використовувати для сплаву влітку, в низьку воду. Також сплави на байдарках будуть цікаві тим, хто вже не вперше приїжджає на Черемош і прагне розвинути навички водного туриста.

Каяки - одномісні поліетиленові човни. Каяк дуже легко перевертається, тому для сплавів не надається, але ви зможете потренуватись на гладкій воді, а згодом і на струмені під наглядом інструктора. Для того, щоб сплавитись на каяці по Черемошу потрібно впевнено володіти технікою ескімоського перевороту та вміти правильно читати річку та вправно керувати каяком.

Що одягаємо

Гідрокостюм - найкращий одяг для сплаву. Особливо варто його одягати навесні та влітку у холодну погоду.
Замінником йому може слугувати водовідштовхувальний костюм з прогумованої тканини, що захищатиме від бризок та холодної води. Під нього одягають легкий гольф та штани.
Для захисту ніг одягають неопренове взуття чи шкарпетки, що пропускають воду, але зберігають тепло.
Якщо ж неопренових виробів немає, можна одягнути звичайні кеди, але в них, зрозуміло, буде дещо холодніше.
Неопренові рукавички не дадуть замерзнути рукам та захистять від дрібних подряпин. Можна замінити будь-якими нетовстими рукавицями.

В таборі варто мати зручний, теплий одяг та дощовик. Температура ввечері та вранці може падати нижче нуля, часом випадає сніг чи йде дощ. Але трапляються і жаркі дні, коли можна вдягнути шорти та футболку. В цьому одязі також можна виходити на прогулянки в гори, тому взуття має бути достатньо стійке до роси та болота.

Для комфортного перебування у рафтинг-таборі вам знадобиться ще й таке спорядження:

  • захист від сонця (панама, сонцезахисний крем)

  • засоби гігієни (зубна щітка, паста, рушник і т. д.)

  • особистий посуд (тарілка, ложка, горня)

  • спальний мішок та килимок (можна взяти на прокат)

  • хороший настрій, музичні інструменти і т. д.