+3 8 096 212 40 71
+3 8 093 748 59 01
+3 8 044 383 39 54
tourclub.ternopil@gmail.com


ДНІСТЕР

ЧЕРЕМОШ

ПІВДЕННИЙ БУГ

  UA  RU
Реклама // Наші партнери

Рафтинг в Україні  

Рафтинг в Україні

Рафтинг-тури

Корисна інформація

Спорядження для рафтингу

Фотогалерея
 

 

 

 

Безпека під час рафтингу

Рафтинг – це командний вид спорту, а в будь-якій команді важливо взаємодіяти і виконувати вказівки капітана, у нашому випадку – інструктора.  З моменту знайомства з інструктором  потрібно дослухатись до його команд та вказівок. Часто інструктором може працювати молодий хлопець чи дівчина, але не варто відноситись зневажливо до їх авторитету. Часто досвід набувається якраз на практиці і насправді вартує не одного пробитого рафта чи втопленого телефону.

Перед початком сплаву обов’язково провіряються наступні моменти:

Тверезість. Людину в стані алкогольного оп’яніння ні в якому разі не посадять в рафт. Безпека, ваша і всієї команди, важливіша, тому краще не вживати алкоголь безпосередньо перед сплавом.  Інструктор має право відмовити в сплаві, якщо виникають сумніви щодо: тверезості учасника, стану здоров’я та фізичної форми (недостатня для веслування), адекватності поведінки (не виконує правил техніки безпеки, вказівок інструктора або хамську поведінку тощо). Рішення про сплав дітей до 18 років приймається теж інструктором перед сплавом та при присутності  дорослого.

Інструктаж з техніки безпеки. Інструктор повинен розповісти як правильно поводити себе на воді і на березі та познайомить зі спорядженням. Після цього видадуть все необхідне для сплаву, і інструктор перевірить чи спорядження добре припасовано.

Тренування. Рафтинг – це групове заняття, тому кожен, хто сидить на судні з веслом, може впливати на його рух. Інструктор пояснить як правильно веслувати, змінювати траєкторію руху та взаємодіяти з іншими учасниками.

На що ще потрібно звернути увагу?

  • Якщо ти щось прослухав під час інструктажу чи якийсь момент здався незрозумілим, ні в якому разі не соромся перепитати інструктора чи попросити додаткову інформацію. Як то кажуть, «Обізнаний - значить озброєний».

  • Уважно оглянь спорядження, яке тобі видали, і якщо в ньому є якісь недоліки (наприклад поламана застібка), попроси інструктора його замінити.

  • Якщо ти не вмієш плавати – не варто надмірно хвилюватись. Навіть якщо попадеш у воду, то жилет втримає тебе на плаву. Головне тут не панікувати і завчасно повідомити інструктора про свій рівень підготовки.

  • Під час сплаву заборонено курити на катамарані, біля катамарану, під час ночівлі чи стоянок, кидати недопалки в сторону катамарана або біля місць де зберігаються речі чи  інвентар. Особливо небезпечно палити в рятувальному жилеті, оскільки він може легко зайнятись.  Також забороняється курити в спальному мішку, наметі і поблизу них.

  • Дно гірської річки вкрите дрібними, часто гострими, камінцями, тому заходити у воду потрібно тільки у взутті (візьми з собою легке взуття, яке не намокає та скоро сохне).

  • Шолом також є важливою частиною спорядження для гірського рафтингу.  Якщо ваш рафт чи катамаран перевернеться, шолом надійно захистить вашу голову від ударів об воду чи гірські камені.

  • Гірські річки, часто не достатньо глибокі і з кам’янистим дном та порогами, тому не пристосовані для купання чи стрибків у воду з висоти.

Радимо дотримуватись цих простих правил безпеки, щоб відпочинок був тільки яскравим та незабутнім!