+3 8 096 212 40 71
+3 8 093 748 59 01
+3 8 044 383 39 54
tourclub.ternopil@gmail.com


ДНІСТЕР

ЧЕРЕМОШ

ПІВДЕННИЙ БУГ

  UA  RU
Реклама // Наші партнери

Рафтинг в Україні  

Рафтинг в Україні

Рафтинг-тури

Спорядження для рафтингу

Фотогалерея
 

 

 

 

Пороги на Черемоші

Пороги Чорного Черемошу розпочинаються від порогу Берди, закінчують порожисту ділянку Гучок та Гук.

Поріг Берди. Перша  серйозна перепона, що стає на шляху річки. Довжина його близько 200 м. Має форму плити, з якої стікає вода, несучи за собою катамаран, згодом починається каскад невисоких уступів. Якщо ж вода низька, то проходження порогу перетворюється на проштовхування себе і катамарану по руслу ріки, що небезпечно для вашого плавзасобу. Далі йде відносно спокійна ділянка, повінь влітку 2008 року забрала за собою практично всі значні перешкоди.  До села Топільче, за яким у Чорний Черемош впадають річки Дземброня та Бистрець, нічого цікавого не відбувається. На ділянці швидка течія, невеликі шивери, багато каміння. Проблемою є лише низький рівень води, тому що маленькі незначні притоки, що впадають в річку, не забезпечують достатній для нормального сплаву рівень води. Але невисока складність проходження гарно використовується для підготовки до більш складної частини маршруту.

Поріг Дземброня. Початок класичних рафт-маршрутів. Довжина – 730 м. Шивера з численним камінням відкриває поріг, лінія проходження посеред русла. Бурхливі потоки швидко несуть за собою катамаран, і вимагають від капітана бути досить обачним, щоб успішно пройти першу ділянку порогу. Далі йде каскад уступів, що впираються в кам’янисту мілину під лівим берегом. Закінчується Дземброня шиверою з підводними і надводними обливними каменями. Водяні вали роблять цю ділянку цікавою для каякерів.

Поріг Бистрець. Невеликий поріг, що закінчується великою брилою каменю, в яку б’є хвиля. Сам поріг розташований на крутому правому повороті ріки. При проходженні течія сильно несе до лівого берега, тому триматись потрібно правої сторони.

Поріг Дідів Лікоть. Низка каменюк та зливів, на яких швидка течія добряче потрусить катамаран. Усе.

Поріг Біла Кобила. Порогом зараз вважається досить умовно. Частина русла річки після повені тут занесена камінням, так що прохідним залишилось хіба що праве русло. тут чекають декілька цікавих зливів, непоганий для каяку вал.

Поріг Гучок, або Малий Гук. Назва не надто багатообіцяюча, але це тільки на перший погляд. Мобілізуватись варто почати ще на початку шивери, що відкриває поріг. Після каскаду уступів, водоворотів, пінистих хвиль течія на величезній швидкості робить різкий правий поворот. За ним русло звужується, і розпочинається низка великих брил каменю під лівим берегом, на які течія на усій швидкості несе катамаран. От тут доводиться добре погребти і вправно кермувати. Гучок готує до справжнього драйву.

Поріг Гук. Один з найскладніших порогів карпатських річок. Стає повністю зрозуміло, чому так лагідно названа попередня перешкода. Великі плити і брили каменю, високі уступи утворюють стоячі вали та бочки. Через значний перепад висоти у руслі сам поріг схожий на величезний злив. Якщо решта порогів у Черемоші – друга категорія складності, то тут можна впевнено давати третю.

По закінченню порогу Гук річка не втрачає швидкості, але таких складних перешкод більше не зустрічається. Декілька шивер, каміння, і течія виносить вас до гирла Чорного Черемошу, де він вливає свої води у черемоське русло.