+3 8 096 212 40 71
+3 8 093 748 59 01
+3 8 044 383 39 54
tourclub.ternopil@gmail.com


ДНІСТЕР

ЧЕРЕМОШ

ПІВДЕННИЙ БУГ

  UA  RU
Реклама // Наші партнери

Рафтинг в Україні  

Рафтинг в Україні

Рафтинг-тури

Корисна інформація

Спорядження для рафтингу

Фотогалерея
 

 

 

 

Пороги Південного Бугу

Пороги біля Тиврова. Відкривають більшу частину рафтинг-маршрутів по Південному Бугу. Підготує до проходження невелика шиверка перед порогом. Орієнтуватись про початок порогу потрібно на старезний водяний млин, що височіє на березі. Сам же поріг створила розвалена гребля від млина. На виході із порогу – високі вали.

Стрільченські пороги. Орієнтиром слугує каменярня на лівому березі. Перша частина порогу – знову руїни старого млину. Поруч неї – мілководна шивера. Просто так її не пройдеш, доведеться розвантажувати судна. На закінчення порогу – низка валунів, біля яких утворюються вали води, подекуди кам’яні «котли».

Поріг Київський. Його сформували два каскади порогів, що, один за одним, тягнуться вздовж русла. На початку порогу слід бути особливо обачним – великий злив норовить перекинути човна, та й косі стоячі хвилі підступно чекають за валунами.

Печерські пороги. Три великі каскади із значним перепадом води: 1 – 1,2 м. Великі кам’яні брили інколи розташовуються у руслі так близько, що по них можна спокійно перейти на той берег.

Далі – низка невеликих порогів та шивер, що проходяться без особливих труднощів. Лише «Забузький млин» може додати трохи клопотів могутнім зливом з водяним валом. Каскад порогів біля села Гранітне, і трохи далі – гребля Ладижинської ДРЕС, найбільшого водосховища на Південному Бузі. Обнос потрібно робити по лівому березі. Наступна порожиста ділянка – біля села Губник. Ряд шивер та перекатів – і пороги Міцкевича.

Поріг Міцкевича. Поріг, що носить ім’я видатного польського поета – така собі бурхлива шиверка з величезною кількістю «котлів» та каменів за ними. Майте на увазі – за кам’яним місточком – злив, а відразу за ним поріг. Наступна низка порогів – біля села Мигія Первомайського району Миколаївської області.

Мигійські пороги. Чітко виділяють Великий та Малий Мигійські пороги. Малий Мигійський поріг, або ж Мельничий поріг, знаходиться десь за чотири кілометри вище по течії від великого. Утворений він греблею старовинного млина, побудованого у ХІХ ст. родом Скаржинських, та виходом на поверхню гранітних пластів. Поріг – це вхідний злив, за яким одразу йде «бочка», а далі – низка валунів та зливів, що приведуть аж до Великого Мигійського порогу.

Складність цього порогу оцінюється як III-IV категорія для каяка, дещо нижча для інших плавзасобів, але це напряму залежить від рівня води.

Великий Мигійський поріг – це ІІ – ІІІ категорія складності, знову ж таки залежно від рівня води. Починається із довгої шивери з накиданим камінням та валами, інколи й косими. Якщо вода висока, то за деякими валами можуть утворюватися й невеликі «бочечки». Друга частина порогу називається Інтеграл. Це S-подібний поворот лівого рукава ріки із зливами, прижимами, бочками і валами, куди звалюється більша частина води із шивери. В кінці ріка проривається через перешкоду із скель - два круті повороти з косими валами, що називається Червоні ворота.

Ще одна група порогів під назвою «Гард» потребує особливої уваги. В головній правій протоці русла – гігантський котел. А на скелях лівого берегу місце тренувань та змагань сотень українських майстрів із скелелазіння.