+3 8 096 212 40 71
+3 8 093 748 59 01
+3 8 044 383 39 54
tourclub.ternopil@gmail.com


ДНІСТЕР

ЧЕРЕМОШ

ПІВДЕННИЙ БУГ

  UA  RU
Реклама // Наші партнери

Рафтинг в Україні  

 

Рафтинг в Україні

Рафтинг-тури

Корисна інформація

Спорядження для рафтингу

Фотогалерея
 

 

 

 

Сплав Дністром: В країні фортець та водоспадів 

Триденний сплав річкою Дністер зазвичай планується на святкові дні, щоб оптимально використати продовжені вихідні. Цей тур передбачає огляд руїн фортеці у Раківці, оксамитові водоспади, а також рівнинний гігант - Джуринський водоспад в мальовничому Червонограді з його легендарним замком та костелом. Бонусом триденного сплаву є прогулянка до печери Відлюдника й екскурсія містом Чортків.

тривалість: 3 дні
вартість:
2290 грн


Маршрут


 день 1

 • інструктори «Турклубу» зустрічають групу на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ

 • Переїзд до місця початку сплаву, сніданок на галявині, підготовка до сплаву, інструктаж з техніки безпеки.

 • маршрут сплаву: с. Незвисько – с. Копачинці, 17 км.

 • дорослі займають місця на балонах катамарана, а діти розташовуються на спеціально пристосованій палубі. Займаємо місця на суднах, інструктор-капітан на кожному судні ознайомить вас із технікою греблі, розкаже як причалювати і відчалювати. По готовності забігаємо у воду по кісточки і штовхаємо судно. Попереду на нас чекають дивовижні краєвиди Дністровського каньйону.

 • Розпочинається сплав від с. Незвисько, яке вважають археологічною скарбницею України багате знахідками часів Трипільської культури (IV-III ст. до н.е). Існує також багато легенд про заховані неподалік скарби і унікальний підземний потік, який поки ніхто не знайшов. Робимо зупинку у с. Раківець. Поселення з’явилось неподалік броду - одного із стратегічних на той час місць перетину річки. Для охорони броду у 17 ст. побудували фортецю, тоді навколо неї точилися численні бої. На сьогодні від фортеці залишилась одна вежа. Славиться Раківець також дуже смачною джерельною водою. Після екскурсії обідаємо на галявині. Сплавляємось далі по відлюдних місцях, навколо лише високі заліснені береги Дністровського каньйону, де панує тиша та спокій. Дуже рідко трапляються поодинокі хутори, або кілька хат із найближчого села. Непомітно минаємо село Уніж, яке в останні роки стало відомим місцем проведення етнофестивалів.

 • На ночівлю зупиняємось на безлюдній галявині, тут все під боком – джерело, потічок і дрова. Виносимо речі, встановлюємо табір. Поки готується вечеря можна покупатися, наносити дров для вечірнього вогнища.


день 2

 • після сніданку продовжуємо рухатись Дністром. Маршрут сьогоденного сплаву с. Копачинці - с. Шутроминці, 23 км.

 • На сьогодні запланований довгий перехід, тому варто запастись силами і добре поснідати вранці. Збираємо табір і вирушаємо.

 • За кілька годин зупиняємось, щоб вийти на Червону Гору, що розташована у мальовничому Берем'янському каньйоні. Схили гори є одним із найтепліших місць у каньйоні. Тут навіть у найлютіші зими сніг не затримується більше одного-двох днів: недарма місцеві жителі називають це місце "дністровськими субтропіками". За рахунок високих температур тут збереглося багато унікальних для нашого краю рослин. Про цю гору в народі складено не одну легенду.

 • Після сходження готуємо обід і продовжуємо сплав. Маршрут проходить біля селище Хмелева, де поступово розвивається прибережна інфраструктора - зовсім недалеко від берега знаходиться магазин.

 • Сьогоднійній маршрут підходить до завершення на рівні газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород. Річка стає ширшою, розбивається на кілька рукавів утворюючи красиві острівки. Також варто згадати про червоні скелі, які місцями проступають з-поміж зелені лісів, це відслонення пісковиків девонського періоду.

 • Місце ночівлі - величезна галявина, на якій де-не-де ростуть кущі аличі, сливи і вишень. Тут ще в середині 20 ст було господарство - млин і сади. Тож в другій половині літа до вечері тут можна назбирати різних смаколиків.


день 3

 • наступна ділянка маршруту: с. Шутроминці - с. Устечко, 8 км

 • День розпочинаємо із прогулянки до печери відлюдника у с.Летячі. На крутому схилі Дністра на висоті кілька десятків метрів над водою знаходиться печера, де за легендою проживав відлюдник. В різних джерелах є інформація про те, що у таких печерах часто проживали монахи-відлюдники, переховавувалися під час війни сім'ї, використовували такі гроти для богослужінь. Від печери відкривається мальовничий краєвид на річку і кілька островів, які за формою нагадують символи "інь і янь". Повертаємось у табір і готуємось до фінальної частини сплаву. Ми пройдемо повз зруйнований міст. Його частково зруйнували ще за війни, а після того використали кадри остаточного руйнування для фільму. Новий міст був побувадований зовсім неподалік. І тепер це один із найвищих мостів регіону, висотою більш як 50 метрів над водою.

 • Маршрут закінчується у селі Устечко. Розпаковуємось, обідаємо і завантажуємось у мікроавтобус. Нас чекає ще один цікавий об'єкт.

 • За півгодини ми підїжджаємо до урочища Червоне. З вершини урочища відкривається чудовий краєвид на пагорб із руїнами Червоноградського замку і костелу. Ще у середині 20 ст. тут проживали люди. Неподалік від руїн чути грім потужного Джуринського водоспаду. За легендою, під час осади замку татари перебили кряж і пустили річку Джурин водоспадом вниз, тим самим осушивши природну перешкоду навколо замку. Сьогодні це популярне місце відпочинку, багато туристів приїжджають сюди, щоб окунутися і отримати природний "гідромасаж".

 • Закінчується наша мандріка у м. Чортків. Тут варто витратити годинку, щоб прогулятися середмістям, де знаходяться дві унікальні деревяні церкви 17-18 століття, монументальний костел 20 ст., кілька новітніх і дуже красиво оформлених церков і руїни потужного замку-пентагону. У місці є досить багато кафе і ресторанів, де можна смачно повечеряти. Залізничний вокзал знаходиться дещо в стороні від центру, тож плануйте перехід від центру тривалістю близько 15-20 хвилин.


У вартість входить:

·         робота інструкторів

·         прокат водного спорядження

·         харчування згідно з програмою

·         прокат наметів і загального спорядження

·         транспорт згідно з програмою

·         страховка


Додатково оплачується:

·         вечеря в кафе

·         перебування на території НПП "Дністровський каньйон" - 15 грн/ос

·         прокат спального комплекту (спальник+килимок)

·         додаткове меню (шашлик, юшка)

·         баня на Дністрі


Організатори залишають за собою право
вносити зміни у програму з огляду на обставини