+3 8 096 212 40 71
+3 8 093 748 59 01
+3 8 044 383 39 54
tourclub.ternopil@gmail.com


ДНІСТЕР

ЧЕРЕМОШ

ПІВДЕННИЙ БУГ

  UA  RU
Реклама // Наші партнери

Рафтинг в Україні  

 

Рафтинг в Україні

Рафтинг-тури

Корисна інформація

Спорядження для рафтингу

Фотогалерея
 

 

 

 

Сплав Дністром: Дністровський квартет

Розмаїття цікавих і красивих місць, які можна оглянути під час сплаву Дністром впродовж чотирьох днів, зібрано у цьому турі. Архітектурні пам'ятки у Бучачі, Раківці, Червоному та Чорткові, наймальовничіші водоспади й гроти, неповторна природа Дністровського каньйону не минуть безслідно!

тривалість: 4 дні
вартість
: 2875 грн


Маршрут

с. Возилів - с. Устечко


 день 1

 • інструктори «Турклубу» зустрічають групу на залізничному вокзалі м. Тернополя.

 • виїзд до місця початку сплаву. Дорогою до Дністра зупиняємось у затишному містечку Бучач. Тут ви зможете оглянути Бучацьку ратушу – унікальну пам’ятку архітектури сер. ХVІІІ ст. (архітектор Бернард Меретин). Ратуша, виконана у стилі бароко, прикрашена неперевершеними роботами знаного скульптора Іоанна Пінзеля (серед збережених скульптур «Геракл роздирає пащу Немейському левові», «Геракл убиває Лернейську гідру»). Окрім Ратуші, пропонуємо екскурсію до Бучацького замку (перша згадка датується XIV ст.). Перекусимо на галявині у не менш мальовничому місці в передмісті Бучача. А ще за годину будемо вже біля річки.

 • Перед сплавом можна відвідати струмок-водоспадик поруч із місцем збору, це один із десятків водоспадів, що впадають у Дністер, але кожен із них має свою власну красу. У Возилові водоспадик має кілька каскадів, якими можна дряпатися на саму вершину каньйону.

 • пообіді надуваємо катамарани та готуємось до сплаву - все потрібно ретельно герметизувати, щоб не намокло. Для цього можна використати сміттеві мішки та скотч, дрібні речі прикріпити до більших, щоб не втопити під час руху. Як краще розмістити речі на судні, а також як правильно гребти, причалювати і відчалювати розповість інструктор на вступному інструктажі. Для тих, хто не вміє плавати видаються жилети.

 • маршрут сплаву: Сплав с. Возилів - с. Раківець, 17 км.

 • Розпочинаємо сплав із Возилова, що зветься так від того, що тут в 14-15 століттях возили воду в інші села. Також в цьому селі існує легенда про дуже сильного хлопця Клепея, який вбив тут турецького командувача, яким виявилась жінка. Ще одна бувальщина розповідає вже про часи УПА, як радянські війська тут намагалися зловити останнього вояку та на лови притягнути 700 солдат та 70 танків і все одно ім не вдалося взяти його живим. Біля місця відчалу є гарна заводь зручна для купання. На цій ділянці багато безлюдних місць, заліснені береги каньйону закривають вас від зовнішнього світу. На одному з таких схилів заховався неймовірної краси травертиновий водоспад "Дівочі сльози". Закам'янілий мох утворює масивну шапку, з якої наче з лійки, стікають кришталево прозорі холодні краплі. Навпроти водоспаду зберігся памятний хрест, про те що тут проводився один з перших пластових водних таборів за участі Романа Шухевича. На цій ділянці зупиняємося на обід.

 • маршрут сплаву: Річка продовжує утворювати великі петлі, які ще називають луками, від цього походить і назва села Лука, що на Тернопільській стороні. Тут знаходиться один з трьох мостів на сплавній ділянці (250 км). Колись замість мосту працювала паромна переправа, від якої залишились масивні опори.Навпроти Луки на Івано-франкіській стороні розташувалося село Незвисько, яке вважають археологічною скарбницею України багате знахідками часів Трипільської культури (IV-III ст. до н.е).

 • Закінчуємо сплав поряд із с. Раківець. По закінченні сплаву, розвантажуємо та виносимо судна на берег, розбиваємо намети, збираємо дрова і готуємо вечерю. Поки все буде готово можна покупатися і позасмагати, половити рибу. І десь за дві години на вас чекатиме запашна гаряча вечеря.


день 2

 • наступного дня продовжуємо подорож Дністром. Прокидаємось о 8 годині, робимо руханку та збираємо речі. Сніданок.

 • маршрут сплаву:сплав с. Раківець - с. Копачинці, 15 км.

 • Поселення Раківець з’явилось неподалік броду - одного із стратегічних на той час місць перетину річки. Розпочнемо цей день із прогулянки до залишків Раківецької фортеці. Для охорони броду у 17 ст. побудували фортецю, тоді навколо неї точилися численні бої. На сьогодні від фортеці залишилась одна вежа та травертинові підвали. Славиться Раківець тим, що тут був священником дід Романа Шухевича, а родина Шухевичів походить із села Тишківці, що в 10 км звідси. Ще тут дуже смачна джерельна вода.

 • пропливаємо неподалік села Уніж, тут не так давно почали проводити щорічні фестивалі, з річки проглядається сцена. Далі маршрут проходить по найменш заселеній ділянці Дністровського каньйону. На схилах каньйону збереглися неторкані праліси з унікальними рослинами. Тиша і спокій супроводжуються польотами чапель та плюскотом весел. Купання та засмагання - сьогодні можна добряче розслабитися.

 • причалюємо, розкладаємо табір та готуємось до смачної вечері біля багаття.


день 3

 • маршрут сплаву на третій:  сплав с. Копачинці - с. Шутроминці, 18 км. Після сніданку збираємо речі і відчалюємо в путь.

 • Сьогодні програма буде комбінованою, ми не тільки сплавлятимемось, але й підкоримо Червону гору, що біля села Берем'яни. Це найвища точка Дністровського каньйону, має 156 метрів над поверхнею води та 360 метрів над рівнем моря. Особливість гори в тому, що навіть у найлютіші зими сніг не затримується тут більше одного-двох днів: недарма цю місцину місцеві жителі називають "дністровськими субтропіками". Про цю гору в народі складено не одну легенду. Далі на шляху цікаве село Хмелево, що розкинулося по обидва боки Дністра, при тому що тут немає мосту. Місцеві мешканці використовують деревяні довбані човники і так "плавають в гості" по неділях і на свята. Неподалік Хмелевої збереглося кілька ДОТів ("долговременная огневая точка") - бетонні схованки, місцеві кажуть, тут проходила ціла лінія із понад десятка таких укріплень за часів першої та другої світових воєн. Обідаємо під час сплаву.

 • Закінчуємо сплав біля села Шутроминці, що своєю назвою завдячує сімї Шутерманів, що на початку 20 ст мали великий млин та хороше господарство над Дністром, але під час великої повіні, вся господарство а також всю родину безслідно змило. Сьогодні залишились лиш поодинокі плодові дерева та кущі. Також тут через Дністер проходить газопровід Уренгой-Помари-Ужгород.

 • чалимось, ставимо намети, збираємо дрова, аличу та черешні, запашні трави, граємо у фрісбі і волейбол, готуємо останню вечерю та палимо останню ватру.


день 4

 • вранці зустрічаємо сонце, купаємось, пакуємось і звичайн смачно снідаємо. Маршрут на сьогодні: сплав с. Шутроминці - с. Устечко, 8 км.

 • Спершу йдемо на прогулянку до печери Відлюдника у Литячах. Подорож триває близько 2,5-3 годин, під час неї ми побачимо неймовірні краєвиди на річку і острівки Інь і Янь, залізимо у грот монаха, такі гроти були поширеним місцем усамітнення монахів ще досить недавно, кажуть останній такий відлюдник помер у 20 ст. Існує ряд легенд про ці місця, одна з них розповідає про нерозділене кохання, через яке молодий юнак вибрав життя самотника. Поряд із печерою витікає цілюще джерело із мертвою та живою водою. Мертва вода відбирає хвороби, жива вода дає сил та наснаги.

 • Сплав сьогодні заключний недовгий, до трьох годин. Будемо пропливати біля зруйнованого мосту. Тут колись проходила основна дорога та під час обох воєн його підривали і в кінці 20 ст побудували новий заввишки понад 40 метрів, його ми побачимо вже з дороги. Закінчуємо сплав біля села Устечко. Назва його походить від того, що тут впадає у Дністер річка Джурин, на якій, доречі, знаходиться Джуринський водоспад, його ми побачимо пізніше. В Устечку зберігся старий костел, на якому досі видно сліди обстрілу за часів ІІ св.війни. Обідаємо, збираємося та виїжджаємо.

 • За півгодини ми підїжджаємо до урочища Червоне. З вершини урочища відкривається чудовий краєвид на пагорб із руїнами Червоноградського замку і костелу. Ще у середині 20 ст. тут проживали люди. Неподалік від руїн чути грім потужного Джуринського водоспаду. За легендою, під час осади замку татари перебили кряж і пустили річку Джурин водоспадом вниз, тим самим осушивши природну перешкоду навколо замку. Сьогодні це популярне місце відпочинку, багато туристів приїжджають сюди, щоб окунутися і отримати природний "гідромасаж".

 • Закінчується наша мандріка у м.Чортків. Тут варто витратити годинку, щоб прогулятися середмістям, де знаходяться дві унікальні деревяні церкви 17-18 ст., монументальний костел 20 ст., кілька новітніх і дуже красиво оформлених церков і руїни потужного замку-пентагону. У місті є досить багато кафе і ресторанів, де можна смачно повечеряти. Залізничний вокзал знаходиться дещо в стороні від центру, тож плануйте перехід від центру тривалістю близько 15-20 хвилин. 


У вартість входить:

·         робота інструкторів

·         прокат водного спорядження

·         харчування згідно з програмою

·         прокат наметів і загального спорядження

·         транспорт згідно з програмою

·         страховка


Додатково оплачується:

·         вечеря в кафе

·         перебування на території НПП "Дністровський каньйон" - 15 грн/ос

·         прокат спального комплекту (спальник+килимок)

·         додаткове меню (шашлик, юшка)

·         баня на Дністрі


Організатори залишають за собою право
вносити зміни у програму з огляду на обставини