+3 8 096 212 40 71
+3 8 093 748 59 01
+3 8 044 383 39 54
tourclub.ternopil@gmail.com


ДНІСТЕР

ЧЕРЕМОШ

ПІВДЕННИЙ БУГ

  UA  RU
Реклама // Наші партнери

Рафтинг в Україні  

 

Рафтинг в Україні

Рафтинг-тури

Корисна інформація

Спорядження для рафтингу

Фотогалерея
 

 

 

 

П’ять днів у казці

П'ять днів без комп'ютера, без асфальту та багатоповерхівок, телевізора й холодильника, телефон вимикається на третій день, час пливе повільніше, життя стає довшим. На вас чекають безлюдні береги і мальовничі стоянки, прогулянки до травертинових печер та гротів відлюдників, огляд архітектурних пам'яток Бучача, Коропецького палацу та руїн Раківецької фортеці, найбільший серед рівнинних Джуринський водоспад. А ще купання у водоспадах, дзвінкий дощ та гаряче сонце, плавання і засмагання без міри, вечірні ватри й розваги. Закінчується програма екскурсією мальовничим містечком Чортків.

тривалість: 5 днів

вартість: 1100 грн


Маршрут

с. Нижнів - с. Устечко


день 1

 • інструктори «Турклубу» зустрічають групу на залізничному вокзалі м. Тернополя.

 • виїзд до місця початку сплаву. Дорогою до Дністра зупиняємось у затишному містечку Бучач. Тут ви зможете оглянути Бучацьку ратушу – унікальну пам’ятку архітектури сер. ХVІІІ ст. (архітектор Бернард Меретин). Ратуша, виконана у стилі бароко, прикрашена неперевершеними роботами знаного скульптора Іоанна Пінзеля (серед збережених скульптур «Геракл роздирає пащу Немейському левові», «Геракл убиває Лернейську гідру»). Окрім Ратуші, пропонуємо екскурсію до Бучацького замку (перша згадка датується XIV ст.). Перекусимо на галявині у не менш мальовничому місці в передмісті Бучача. А ще за годину будемо вже біля річки.

 • після ообіду надуваємо катамарани та готуємось до сплаву - все потрібно ретельно герметизувати, щоб не намокло. Для цього можна використати сміттеві мішки та скотч, дрібні речі прикріпити до більших, щоб не втопити під час руху. Як краще розмістити речі на судні, а також як правильно гребти, причалювати і відчалювати розповість інструктор на вступному інструктажі. Для тих, хто не вміє плавати видаються жилети.

 • маршрут сплаву: сплав р. Золота Липа - с. Будзин, 19 км.

 • Сплав розпочинається недалеко від місця впадіння річки Золота Липа у Дністер. За кілька десятків метрів ми пропливаємо під мостом через Дністер, цей міст побудували в кінці 19 ст. на кошти графа Бадені власника маєтку у Коропці. Унікальний він тим, що це один із останніх клепаних мостів на сьогодні. За мостом відкривається початок краєвидів на Дністровський каньйон - починають підійматися то правий, то лівий берег.

 • Після греблі апетит просинається просто вовчий, тож невдовзі причалюємо щоб приготувати смачний обід.

 • Ще кілька годин сплаву та купання і в далині видніється великий поворот із високим правим берегом - це місце нашої стоянки. Причалюємо, виносимо речі та судна, розставляємо намети, збираємо дрова. Допоки буде готова вечеря можна пограти волейбол, покупатися та розвести таборове багаття.


день 2

 • Залишивши судна на березі під вартою одного з інстукторів, йдемо на прогулянку. Спершу проходимо велетенський луг, де пасуться коні та корови. Далі стежка ховається у затишний та прохолодний ліс і починає звивисто підійматися по схилу аж до самої вершини каньйону. На найвищому місці тут встановлена капличка і хрест на честь загиблих воїнів УПА. Їх криївку можна побачити неподалік від каплички на схилі, також тут є грот, де за легендою мала бути давня капличка. Загалом, це історична місцина, де велись і тривають розкопки доісторичних поселень. За півкілометра від каплички вглиб лісу є печера Під Думкою. Тут були знайдені археологічні залишки і кістки прадавніх тварин. Найбільше вражає велетенський грот, який закінчується невеликим входом до печери.

 • Повертаємось до суден, збираємо речі і продовжуємо сплав. Маршрут на сьогодні: с. Горигляди - с. Космирин, 17 км.

 • Річка в цьому місці утворює велику дугу, що формує потужні повітряні потоки. Інколи тут літають на парапланах. За дві години догрібаємо до містечка Коропець, названого так через велику кількість коропів які раніше можна було тут впіймати. У Коропці йдемо на огляд колишнього літнього палацу родини австрійського прем'єрміністра 19 ст. Родина Бадені славилась своїм багатством, володіла прилеглими землями. Резиденція колись була другою за красою після цісарської. Цей палац захоплює і сьогодні, збереглося зовнішнє оформлення та ліпнина. В середині приміщення закрите. Обідаємо на березі.

 • Сплав продовжується і попереду ще дві зупинки із оглядом унікальних травертинових утворень. Одне з них це грот біля села Стінка, де були знайдені свідчення перебування тут монахів відлюдників і використання цього гроту як святилища.

 • чалка, встановлення табору, вільний час, вечеря.


день 3

 • вранці купаємось і збираємось. Сніданок вже готовий, адже сьогодніна нас чекає довгий день. Маршрут на сьогодні: с. Космирин - с. Раківець, 36 км.

 • Відчалюємо і вже за кілька сот метрів бачимо капличку (маленьку церкву) на вершині каньйону, ще проглядаються хати села Долина. Загалом, ця місцина зветься Данчиця, тут річка робить велику петлю навколо села і омиває його з двох боків. Через це в урочищі є цікавий звичай - на Великдень люди виходять на вершину каньйону і намагаються побачити Дністер одразу з двох сторін вершини, кажуть тоді не будуть хворіти очі.

 • За кілька поворотів допливаємо до с. Возилова, що зветься так від того, що тут в 14-15 століттях возили воду в інші села. Також в цьому селі існує легенда про дуже сильного хлопця Клепея, який вбив тут турецького командувача, яким виявилась жінка. Ще одна бувальщина розповідає вже про часи УПА, як радянські війська тут намагалися зловити останнього вояку та на лови притягнути 700 солдат та 70 танків і все одно ім не вдалося взяти його живим.Тут є гарна заводь зручна для купання.

 • На цій ділянці багато безлюдних місць, заліснені береги каньйону закривають вас від зовнішнього світу. На одному з таких схилів заховався неймовірної краси травертиновий водоспад Дівочі сльози. Закам'янілий мох утворює масивну шапку, з якої наче з лійки, стікають кришталево прозорі холодні краплі. Навпроти водоспаду зберігся памятний хрест, про те що тут проводився один з перших пластових водних таборів за участі Романа Шухевича. Тут зупиняємося на обід.

 • Закінчуємо сплав поряд із с. Раківець. Розвантажуємо та виносимо судна на берег, розбиваємо намети, збираємо дрова і готуємо вечерю. Поки все буде готово можна кокупатися і позасмагати, половити рибу. І десь за дві години на вас чекатиме запашна гаряча вечеря. Закінчити десь можна веселими іграми та бесідами біля вечірньої ватри.


день 4

 • Прокидаємось о 8 годині. Робимо руханку та збираємо речі. Поки зберемось якраз підіспіє апетит до ситного сніданку. Залишається дозібрати ще кілька сумок і у путь. Маршрут на сьогодні: с. Раківець - с. Берем'яни, 22 км.

 • Поселення Раківець з’явилось неподалік броду - одного із стратегічних на той час місць перетину річки. Розпочнемо цей день із прогулянки до залишків Раківецької фортеці. Для охорони броду у 17 ст. побудували фортецю, тоді навколо неї точилися численні бої. На сьогодні від фортеці залишилась одна вежа та травертинові підвали. Славиться Раківець тим, що тут був священником дід Романа Шухевича, а родина Шухевичів походить із села Тишківці, що в 10 км звідси. Ще тут дуже смачна джерельна вода.Обідаємо під час сплаву.

 • Продовжимо сплав мальовничими місцями із високими берегами. З деяких берегів осунувся грунт і вони звеличуються червоними скелями просто над річкою. Червоно забарвлені виступи називаються девонськими відслоненнями, що утворилися понад 400 млн років назад, коли тут ще було тепле море. Таких відслонень в межах Дністровського каньйону досить багато, та в деяких місцях їх видно особливо добре. Шари породи утворюють смугасту червону стіну під певним кутом до річки, так, що здається наче пливеш під гору. Обідаємо під час сплаву.

 • Пропливаємо неподалік села Уніж, тут не так давно почали проводити щорічні фестивалі, з річки проглядається сцена. Далі маршрут проходить по найменш заселеній ділянці Дністровського каньйону. На схилах каньйону збереглися неторкані праліси з унікальними рослинами. Тиша і спокій супроводжуються польотами чапель та плюскотом весел. Купання та засмагання - сьогодні можна добряче розслабитися.

 • Закінчуємо сплав біля села Берем'яни, де готуємо вечерю та палимо ватру.


 день 5

 • вранці зустрічаємо сонце, купаємось, пакуємось і звичайн смачно снідаємо. Маршрут на сьогодні:сплав ур. Берем'яни - с. Устечко, 21 км.

 • Сплав сьогодні заключний недовгий, до трьох годин. Будемо пропливати біля зруйнованого мосту. Тут колись проходила основна дорога та під час обох воєн його підривали і в кінці 20 ст побудували новий заввишки понад 40 метрів, його ми побачимо вже з дороги. Закінчуємо сплав біля села Устечко. Назва його походить від того, що тут впадає у Дністер річка Джурин, на якій, доречі, знаходиться Джуринський водоспад, його ми побачимо пізніше. В Устечку зберігся старий костел, на якому досі видно сліди обстрілу за часів ІІ св.війни. Обідаємо, збираємося та виїжджаємо.

 • За півгодини ми підїжджаємо до урочища Червоне. З вершини урочища відкривається чудовий краєвид на пагорб із руїнами Червоноградського замку і костелу. Ще у середині 20 ст. тут проживали люди. Неподалік від руїн чути грім потужного Джуринського водоспаду. За легендою, під час осади замку татари перебили кряж і пустили річку Джурин водоспадом вниз, тим самим осушивши природну перешкоду навколо замку. Сьогодні це популярне місце відпочинку, багато туристів приїжджають сюди, щоб окунутися і отримати природний "гідромасаж".

 • Закінчується наша мандріка у м.Чортків. Тут варто витратити годинку, щоб прогулятися середмістям, де знаходяться дві унікальні деревяні церкви 17-18 ст., монументальний костел 20 ст., кілька новітніх і дуже красиво оформлених церков і руїни потужного замку-пентагону. У місті є досить багато кафе і ресторанів, де можна смачно повечеряти. Залізничний вокзал знаходиться дещо в стороні від центру, тож плануйте перехід від центру тривалістю близько 15-20 хвилин. 


У вартість входить:

·         робота інструкторів

·         прокат водного спорядження

·         харчування 3-разове, останнього дня лише сніданок

·         прокат наметів і загального спорядження

·         транспорт згідно з програмою

·         страховка


Додатково оплачується:

·         обід і вечеря в кафе останнього дня

·         перебування на території НПП "Дністровський каньйон" - 15 грн/ос

·         прокат спального комплекту (спальник+килимок)

·         вхідні квитки та екскурсійне обслуговування в Хотинській фортеці і Кам'янці-Подільському (25 - 70 грн/ос.)

·         додаткове меню (шашлик, юшка)

·         баня на Дністрі


Організатори залишають за собою право
вносити зміни у програму з огляду на обставини