+3 8 096 212 40 71
+3 8 093 748 59 01
+3 8 044 383 39 54
tourclub.ternopil@gmail.com


ДНІСТЕР

ЧЕРЕМОШ

ПІВДЕННИЙ БУГ

  UA  RU
Реклама // Наші партнери

Рафтинг в Україні  

Рафтинг в Україні

Рафтинг-тури

Корисна інформація

Спорядження для рафтингу

Фотогалерея
 

 

 

 

Що потрібно знати про рафтинг

Для початку дамо коротку відповідь на питання - "Що ж означає цей рафтинг?" Слово рафтинг до нас прийшло з англійської мови і в перекладі означає «пліт». Простіше кажучи, рафтинг - це сплавляння по гірських річках з проходженням природних і штучних перешкод. Ще в сиву давнину наші предки використовували плоти для пересування та перевезення вантажів, а сьогодні рафтинг - це вид спорту, який заряджає адреналіном та хорошими емоціями. На разі в Україні можна посплавлятись на надувному човні (рафті), плоту, катамарані чи байдарці.

Куди і коли – як вибрати?

Перед тим, як визначитись куди їхати, потрібно мати на увазі, що маршрути для рафтингу класифікуються за шести бальною шкалою (ступінь складності коливається від 1 до 6 балів).  Для деяких маршрутів можуть бути і уточнення, як у шкільній системі: 3+ або 5. Перешкоди, які трапляються на шляху, теж можуть класифікуватись в залежності від складності (0-6).  

Зверніть увагу: якщо ви вперше збираєтесь підкорити гірську хвилю потрібно вибирати маршрути для новачків (не вище другої категорії), в іншому разі ви можете наразити себе на небезпеку. Для початківців ідеально підійдуть Чорний Черемош в Карпатах або Південний Буг. Особливо весною коли перше тепло тільки починає пригрівати, гірські річки стають повноводнішими, а рафтинг максимально захоплюючий. Вже в квітні-червні перші човни починають спуск швидкими весняними водами, а Південний Буг доступний вже з квітня по вересень.

Побут по-закарпатськи

Рафтинг проводиться в місцях віддалених від благ цивілізації. Зазвичай житло організовується серед природи, переважно в спеціально обладнаному наметовому містечку (рафтинг-таборі), хоча є можливість проживати в садибах місцевих мешканців. Для кількаденної програми в рафтинг-таборі проживання відбувається в сучасних трьох або двох місних наметах. Також варто заздалегідь купити чи орендувати теплий спальний мішок і теплоізолюючий килимок. При правильно підібраному спорядженні практично не можливо замерзнути навіть на початку весни. Додаткові зручності на території табору – це спеціально обладнані місця для їжі, вечірніх посиденьок біля вогню, туалети та можливість припаркувати авто. Зазвичай, цих умов вистачає для комфортного перебування та активного відпочинку з іншими учасниками туру. Однак, якщо ви не уявляєте і дня без гарячої води, телевізора чи м’якої постелі радимо вам поселитися в садибі. Свіже повітря і активний відпочинок розпалюють просто вовчий апетит і повноцінне харчування з гарячими стравами та напоями є дуже важливою складовою туру. Тому їжа зазвичай включена у вартість кількаденної програми і повністю (часто і з особистим посудом теж) забезпечується організаторами рафтингу.

І на кінець - важливо зрозуміти, що всі учасники в човні – це одна команда. Якщо ти їдеш на рафтинг з кількома друзями (менше чотирьох людей), візьми до уваги, що вам доведеться ділити човен з іншими мандрівниками. Для проходження порогів третього класу і вище - це вже стратегічна необхідність. Інструктор, щоб збалансувати човен, може об'єднувати чи роз'єднувати групи, що теж з одної сторони непогано. Рафтинг, як командний вид спорту, об’єднує всіх учасників і ти обов’язково привезеш з поїздки нових друзів.